Térelválasztó falrendszerek
Mik azok a térelválasztó falrendszerek, és milyen esetben alkalmazzuk őket? Mutatjuk, mit kell tudni a legnépszerűbb térelválasztó típusokról!
A térelválasztó falak elsődleges célja egy-egy helyiség több részre tagolása, amely történhet akár már az építkezés szakaszában, akár utólag, egy felújítás keretén belül.
Térelválasztó falrendszereket építhetünk otthonunkba is, azonban építészeti szempontból nagyobb jelentősége van a különböző irodaházak, középületek esetében épített rendszereknek.
Milyen térelválasztó falrendszereket ismerünk?
Egy-egy helyiség elválasztására számos lehetőségünk van: végezhetjük a térelválasztást gipszkartonfallal vagy épített falakkal is, azonban ezek rendkívül időigényes feladatok, nem is beszélve az építkezéssel járó felfordulásról.
A térelválasztó falrendszerek esetében szerencsére számos modern megoldás is rendelkezésünkre áll, például:
- térelválasztó üvegfalak
- térelválasztó tömörfal rendszerek
- mobil térelválasztó rendszerek
A térelválasztó üvegfalak előnyei
Középületekben, irodaházakban egyaránt rendkívül népszerű megoldás a térelválasztás kérdésére az üvegfal rendszerek telepítése. Az üvegfal térelválasztók esetében a helyiségbe alumínium szerkezet kerül kiépítésre, amely keretbe üvegpaneleket helyezünk.
Könnyű szerelhetőségük mellett legnagyobb előnyük fényáteresztő képességükben rejlik: az üvegfelületeknek köszönhetően a kialakított helyiségek tágasnak tűnnek, a beáramló természetes fény pedig további előnyöket tartogat.
Térelválasztó tömörfal rendszerek
Habár az üvegfalak az esetek túlnyomó többségében jó választásnak bizonyulnak, előfordul, hogy a helyiség zárt jellegét a megbízó szeretné megtartani. Erre nyújtanak rugalmas és kényelmes megoldást a térelválasztó tömörfal rendszerek.
Az üvegfalakhoz hasonlóan ezek is keretbe szerelt panelekből állnak, azonban ebben az esetben tömör felületet kapnak az átláthatatlanság érdekében.
Térelválasztó mobilfal rendszerek
A mobilfalak a térelválasztó falrendszerek speciális verziói, melynek lényege, hogy a beépített falpanelek egy sínre rögzítve kerülnek kialakításra, és igény szerint bármikor eltolhatóak. Legnagyobb előnyük, hogy ezzel a rendelkezésre álló tér bármikor szabadon átalakíthatóvá válik igény szerint.